Repliki historycznych kształtek ceglanych obramowania okna. Wyprodukowane na podstawie dostarczonych przez Zamawiającego oryginalnych wzorów z epoki.
Odcień koloru żółtego różni się od oryginalnego. Powtórzenie odcienia koloru – w tym przypadku żółtego – jest niezwykle trudne. Często bowiem okazuje się, że regionalne złoża i kopalnie glin, z których w epoce wyprodukowane oryginały dawno nie istnieją. Podobnie rzecz ma się z szkliwem ceramicznym.
Szkliwa ceramiczne to mieszaniny różnych pigmentów, minerałów i związków chemicznych, którymi pokrywa się wcześniej przygotowane czerepy i wypala. Współcześnie wiemy, że niektóre z tych substancji są szkodliwe, dlatego np. wykluczone one zostały z procesu technologicznego (np. związki ołowiu). Z tego m.in. powodu uzyskanie idealnie pasującego do oryginału koloru szkliwa jest w niektórych przypadkach niemożliwe lub nieekonomiczne.
W tym przypadku mieliśmy typową historyczną glazurę w kolorze brązowym półmatowym. W odróżnieniu od glazury butelkowej (połyskującej) ten rodzaj szkliwa ceramicznego nie pokryje się harysem (drobna siateczka mikroskopijnych pęknięć powierzchni powstających na skutek naprężeń powierzchni, na którą naniesiono szkliwo) i jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.